Řekni to mýdlem
Zdroj: http://www.rolanddg.eu/en/say-it-soap

Řekni to mýdlem

Přizpůsobení mýdlo s použitím rytí stroj
V našem eshopu najdete mobilní vířivky přesně podle Vašich představ. Nabízíme různé velikosti a barevná provedení. Společnost v Jabbeke, Belgie je použití mýdla jako prostředek komunikace. Françoise Descheemaeker z „Řekni to s mýdlem“ používá rytí stroj Roland EGX-350 k personalizaci všechny druhy mýdel.

Každý den, Françoise transformuje mýdel do individuálních darů. Ona začíná rozhodování o správné písmo a pak se ryje reliéfní razítko z plexiskla. Ona pak používá razítko vytepat mýdlo, dokud je ještě horký a poddajný.

img_rij_say-it-s-soap_a.jpg

Experimentovat s fonty

„V minulosti jsme se zeptali na výrobce mýdla nebo třetím stranám, aby se dojem razítka, ale to bylo drahé a velmi omezená, pokud jde o kreativitě. Snaží věci bylo ošidné. Nyní můžeme experimentovat sami sebe a vytvořit příklady pro zákazníka,“ říká Françoise. „Písmo je na zprávu, kterou se pokoušíte odeslat velice důležitá. Jedním font funguje lépe na mýdlo než jiný. A my jsme se naučili hodně v této oblasti. Tvar mýdla je také velmi důležitá. V začátek, naše soap-maker tisknout pouze na čtvercových bloků. Ale teď můžeme nabídnout různé tvary stejně. “

 

mýdlo Message

„Mýdlo nese poselství. – To je to, co děláme Říkáme zprávu mýdlo,“ vysvětluje Françoise nadšeně. Tyto mýdla s různými zprávami prodávají nejlépe v turistických oblastech. Françoise a její manžel Pierre Marécaux, mají prodejnu mýdlo na belgickém pobřeží. Zprávy, jako „miluji tě“ a „Jsi ten nejsladší“ prodat snadno jako dárky pro přátele a rodinu doma, nebo jako suvenýry.

 

malé dávky

Françoise stále hledá nové texty. To je důvod, proč tam jsou nyní mýdla s textem: „Pojďme rock“ a „Žiješ jen jednou“ na ně. Pro zvláštní příležitosti, jako jsou svatby nebo narození dítěte, může společnost vyrábět malé dávky osobních mýdla. Dokonce i velikosti šarže pouhých 20 barů jsou možné.

Řekněme, že to s mýdlem také reaguje na aktuální dění. Tiskne, jako je „Je suis Charlie“ lze nalézt v nádherně vonící dílny Françoise Descheemaeker je.

„Já jsem teď úplně zvládl software z Roland. Rytí Program Roland EngraveStudio dodáván se strojem je velmi uživatelsky přívětivý a obsahuje mnoho různých písem. To nám umožňuje vidět, co funguje nejlépe na kostku mýdla a následně vyrábět malé série rychle.“

img_rij_say-it-s-soap_b.jpg

horká ražba

Řekněme, že to s mýdlem neznamená, že mýdlo sám. Belgický výrobce mýdla to dělá. Tyče jsou založeny na mýdlo nudle – Likvidace kusy polotovaru pocházející ze zemí, jako je Malajsie. Jedná se o polotovary vyrobené z palmového oleje, které nemají žádnou barvu nebo zápach. Mýdla nudle jsou broušeny ve stroji a potom se přidá barvu a vůni. Výrobce používá přísady, které obsahují minimální alergeny, takže kdokoliv může použít mýdlo.

Tyto špagety pásy, které přicházejí ze stroje projít matricí a jsou pak řez do bloků. Mýdlo je pak reliéfní ručně. Pokud je obraz vypadat dobře, musí být mýdlo reliéfní, dokud je ještě horká a vysoce poddajný.

 

Emoce

Mýdlo je důležitou součástí Françoise života na dlouhou dobu. „Začali jsme obchod Mýdlo v Lille, ve Francii před mnoha lety. Rozšířili jsme s více obchody, dokonce jít tak daleko, jak ve Štrasburku. Nicméně krize ovlivnila nás, stejně jako kdokoliv jiný. Nájmy byly nebetyčné a obrat nízký. Situace rapidně zhoršila, protože tam bylo méně turistů, a ty, které přišel měly méně peněz na útratu. Někdo nám pak dal tip o tom, zda existuje poptávka po tištěných mýdla. Tak jsme začali s dopisy na kostičky. a to je to, jak „zpráva mýdlo“ vznikl, a prodává velmi dobře. „